Mszczonów: Przebudowa ulicy Sienkiewicza i Nowego Rynku - do drogi powiatowej nr 4724W w Mszczonowie
Numer ogłoszenia: 238479 - 2010; data zamieszczenia: 02.09.2010
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Mszczonów , pl. Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów, woj. mazowieckie, tel. 046 8582840, faks 046 8582843.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przebudowa ulicy Sienkiewicza i Nowego Rynku - do drogi powiatowej nr 4724W w Mszczonowie.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Sienkiewicza i Nowego Rynku - do drogi powiatowej nr 4724W na odcinku od ulicy Rawskiej do ulicy Dworcowej w Mszczonowie, wg następującego opisu:

a) Ogólna charakterystyka istniejącego terenu:

- Istniejąca ulica ma charakter lokalny (klasa L) - zabudowa mieszkaniowa z usługami w parterach. Szerokość drogi jest zmienna i wynosi od 8,5 do 9,5 m (nawierzchnia z betonu asfaltowego) z obustronnymi chodnikami. Początek zakresu robót budowlanych obejmuje skrzyżowanie z ulicą powiatową, tj. ul. Rawską. Dalej przebiega bezpośrednio przez południowy kraniec Pl. Piłsudzkiego. Następnie występują skrzyżowania z ulicami: Kilińskiego i Traugutta - prawostronne, 3-Maja i Narutowicza - lewostronne, Krzywą - prawostronne. Koniec zakresu robót budowlanych obejmuje skrzyżowanie z ul. Dworcową.

- W granicach opracowania występują dwa szpalery drzew.

- Konfiguracja terenu jest mało zróżnicowana. Teren jest płaski.

- Wykonanie przebudowy ulic nie obejmuje zwiększenia nośności ulic. Nie opracowano badań geotechnicznych ulic i terenu pod nimi.

- Nie występują nietypowe uwarunkowania. Na ulicach występować będą typowe zdarzenia - kolizje drogowe. Dojazd do obiektów handlowych zapewniony będzie bezpośrednio z ulicy.

b) W ramach realizacji zamówienia należy wykonać jezdnię o szer. 6 m oraz chodniki wraz z miejscami parkingowymi do parkowania na chodnikach.

Na odcinku od. ul. Kilińskiego do Traugutta należy wykonać parkingi obustronne, odwodnienie ulicy z odprowadzeniem do istniejącej kanalizacji deszczowej.

Ogólnie w zakres przedmiotu zamówienia wchodzi m.in.:

- Usunięcie uszkodzonych mechanicznie i chorych drzew.

- Wykonanie ostoi zieleni wokół pozostawionych drzew.

- Wykonanie nawierzchni ulicy.

- Wykonanie chodników i wjazdów do posesji.

- Przebudowa odcinków kanalizacji i przesunięcie wpustów odwodnienia ulic.

- Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego dla nowego układy drogowego.

2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. m.in. zakres robót, technologia wykonawstwa oraz warunki odbioru zawarte są w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz dokumentacji projektowej stanowiących załącznik do siwz.

3) Zakres robót budowlanych, które wykonawca zobowiązany będzie wykonać podany jest w załączonych do siwz przedmiarach robót - tzn. wykonawca złoży ofertę z uwzględnieniem wynagrodzenia kosztorysowego na podstawie zakresu wynikającego z przedmiarów robót.

4) W razie różnic w zakresie i ilości wykonania robót budowlanych pomiędzy projektami bud.-wykonawczymi a przedmiarami robót, wykonawca zobowiązany jest traktować przedmiary robót jako nadrzędne w stosunku do projektów bud.-wykonawczych.

5) Z uwagi na fakt, że zamawiający odstąpił od wykonania zieleni, przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zakresem robót zawartym w przedmiarach robót.

6) Wybrany wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany będzie przedstawić zamawiającemu harmonogram rzeczowo-finansowy robót.

7) Roboty składające się na przedmiot zamówienia należy wykonywać z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją, obowiązującymi Polskimi Normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.

8) Materiały stosowane przez wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu, stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, oraz jakościowym i gatunkowym wymaganiom określonym w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.

9) Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne nie mają na celu naruszenia art. 7 oraz art. 29 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego.

10) Wymieniona wyżej dokumentacja projektowa stanowi integralną część siwz, z zastrzeżeniem, że wszystkie wskazania z nazwy materiałów i urządzeń należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Oznacza to, że zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów i urządzeń równoważnych.

11) Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego i wydajnościowego, przy czym równoważność oferowanych materiałów i urządzeń w stosunku do wskazanych w projekcie winien potwierdzić zamawiający.

12) W przypadku gdy zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych wymagać będzie zmiany dokumentacji projektowej, koszty przeprojektowania poniesie Wykonawca.

II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.

II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.23.32.52-0, 45.11.12.00-0, 45.23.32.22-1.

II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.06.2011.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium:

1. Każdy wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości 20.000,00 zł, słownie: dwadzieścia tysięcy złotych.

2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach przewidzianych w ustawie Pzp.

Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na następujący rachunek zamawiającego:

Bank Spółdzielczy Biała Rawska, Nr rachunku: 91 9291 0001 0043 3882 2000 0060

Do oferty należy dołączyć oryginał lub kopię przelewu potwierdzoną za zgodność z oryginałem.

3. Wadium wniesione w innej formie niż pieniężnej należy dołączyć do oferty w postaci oryginału.

4. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert. W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez wykonawcę jest warunkiem koniecznym ale nie wystarczającym do stwierdzenia przez zamawiającego terminowego wniesienia wadium przez wykonawcę.

5. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złoży dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.

2. Upoważnienie dla osoby lub osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów załączonych do oferty. W przypadku gdy ofertę podpisuje osoba lub osoby, których upoważnienie do reprezentacji nie wynika z dokumentów załączonych do oferty, wymaga się, aby wykonawca dołączył do oferty stosowne pełnomocnictwo

III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.

IV.3) ZMIANA UMOWY

Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w następujących przypadkach:

1) w przypadku ustaleń dotyczących podwykonawstwa, o czym mowa w § 9 umowy,

2) w przypadku zmiany terminu realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w § 4 umowy, jeżeli konieczność przedłużenia terminu wykonania przedmiotu zamówienia będzie spowodowana przyczynami niezależnymi od zamawiającego oraz od wykonawcy, przy czym każda ze stron w terminie 14 dni od zaistnienia tych przyczyn powiadomi drugą stronę o ich zaistnieniu,

3) w przypadku wykonywania robót zamiennych lub ograniczenia zakresu rzeczowego przedmiotu umowy, o czym mowa w umowie oraz w siwz rozdz. XX pkt 2, z zastrzeżeniem nieprzekroczenia części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w siwz,

4) w przypadku wykrycia wad dokumentacji projektowej na etapie wykonywania umowy - a zmiany te będą konieczne gdyż kontynuacja wykonania umowy groziłaby powstaniem budowli obarczonej wadą,

5) w przypadku zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy,

6) w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych lub zaleceń instytucji, która przyzna środki na sfinansowanie zamówienia.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian umowy zawarte są we wzorze umowy.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://bip.mszczonow.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Pok. nr 21 Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 22.09.2010 godzina 10:45, miejsce: Pok. nr 1 (punkt podawczy) Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, Pl. Piłsudskiego 1.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi część projektu pn.: Przebudowa ulicy Sienkiewicza i Nowego Rynku - do drogi powiatowej nr 4724W w Mszczonowie, na realizację którego Gmina Mszczonów ubiega się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie